Sinerji, Galatasaray Spor Kulübü’nün Lisans Hakları Temsilcisi Oldu

Türk sporunun öncü ve yenilikçi markası Galatasaray Spor Kulübü ile Lisans dünyasının Türkiye’deki lideri Sinerji, büyük bir işbirliğine imza attı. Galatasaray Spor Kulübü ile Sinerji Ltd.’yi bir araya getiren anlaşma kapsamında Sinerji, Galatasaray Spor Kulübü’nün lisans hakları temsilcisi oldu.

İlklerin Kulübü Galatasaray; dünyanın en popüler karakter, marka ve spor kulüpleri lisans haklarının satış ve pazarlama hizmetlerini yürüten, Sinerji Ltd. ile yepyeni bir işbirliğine adım attı.

Türkiye ve dünyada önemli başarılara imza atmış, uluslararası kimliğiyle bir dünya markası olan Galatasaray Spor Kulübü; birçok kategoride yenilikçi ürünlerini, Sinerji Ltd.’in dünya genelinde yöneteceği lisansiye portföyü aracılığıyla taraftarlarına ulaştıracak.

Galatasaray markalı ürünler; gıda, tekstil, çanta, kırtasiye, oyuncak, hediyelik eşya ve kozmetik gibi pekçok yeni kategoride tüketiciyle buluşacak.  GSSTORE’ ların yanı sıra, Türkiye ve yurtdışındaki birçok perakende noktasında satışa sunulan geniş yelpazedeki ürünlerle, her yaştan Galatasaray taraftarı takımlarını desteklemeye devam edebilecek…

06.01.2014 10:12

Kaynak: galatasaray.org

Sinerji Lisan Kimdir?

2002 yılında kurulan Sinerji, dünyada lider olan medya, eğlence sektörü ve futbol klüplerinin Türkiye’deki tüketici ürünlerinde kullanılan lisans haklarının,  dağıtım ve pazarlama hizmetlerini yürüten lider şirketlerdendir.

 

Bugün, 20th Century Fox, MGA Entertainment, Giocchi Preziosi gibi yaklaşık 17 lisansör firmasının lisans haklarını temsil etmekteyiz. Türkiye pazarındaki deneyimlerimize ve uzmanlığımıza dayanarak, lisanslı karakterlerin pazar konumlandırmasını oluşturmakta ve pazarlama faaliyetlerini geliştirmekteyiz.
Sinerji olarak yıllara dayanan lisans deneyimi ve tecrübemizle, lisans dünyasının dinamiklerini birleştirerek hangi lisans programıyla hangi ürün kategorisinin birbiriyle uygun olup bir başarı öyküsüne dönüşebileceği uzmanlığına sahibiz.  Bu uzmanlığımızı yüksek enerjimiz, tutkumuz ve yaratıcılığımızla pekiştirerek, partnerlerimizin cirolarını artırmayı ve entegre pazarlama öğeleri sayesinde markaların ömrünü uzatmayı hedeflemekteyiz.

Lisans Nedir?

Lisans endüstrisinin,  dünya çapındaki perakende satışlarından saat başı yaklaşık 15 milyon ABD $ elde ettiğini biliyor muydunuz?

Bahsedilen ciro aslında çok basit bir iş ilişkisinden doğuyor. Lisans; marka sahibinin (lisansör), üçüncü partiye (lisansiye) bir ürünü veya servisi belirli koşullar ve kurallara bağlı olarak haklarını devretmesiyle oluşuyor.
Lisans dünyasında doğru markayı doğru ürün kategorisi ile kusursuz şekilde eşleştirmek, markanın bilinirliğini artırırken, satışların artışına bağlı olarak, lisansiye ve lisansör firmaların cirolarının büyümesini sağlıyor.

Sinerji Lisans ne yapıyor?

Lisans ajansı olarak misyonumuz, marka porföyümüz için güçlü ve karlı iş bağları kurarak bu bağları geliştirmektir.

Bir ürünü sıradanlıktan çıkarıp sihirli bir hale dönüştürme gücüne sahip eğlence dünyasının bir çok markasını temsil ediyoruz.

Oluşturmuş oldugumuz geniş ve aktif lisansiye ağına ek olarak, deneyimli satış ve pazarlama ekibimiz, temsil ettiğimiz markaların potansiyelini ortaya çıkarıp bu potansiyeli ileri taşıyabilecek uygun partnerlerle işbirliği kurmak için çalışmaktadır.

Dünyanın lider medya, eğlence ve futbol kulüplerinin itibarını temsil eden bir firma olarak Türkiye’de iş ahlakını benimsemiş ve itibarlı ulusal lisansiyelerle çalışmaktan memnuniyet duyuyoruz.

Kaynak: www.sinerjilisans.com.tr

“Angry Birds” ün Lisans Haklarının Temsilciliği Sinerji’de haberi için tıklayınız.

You must be logged in to post a comment Login

Son Yorumlar