Şampiyonlar Ligi Grup Maçları İçin Forma İhtimalleri

Şampiyonlar Ligi’nde grup aşamasında eşleştiğimiz takımlar belli oldu, malumunuz. Formalar açısından güzel bir gruba düştük, öncelikle onu söylemek lazım; çünkü rakiplerin formalarına bakarsak altı maçta da parçalı giyebileceğimizi görüyoruz. Şimdi takım takım giyilebilecek formaları inceleyelim.

Bu eşleşmede her şeyden önce şunu söylemek lazım: İstanbul’da umarız geçen sezonki saçmalık olmaz. Hatırlarsınız, Real Madrid yeşil Avrupa forması varken beyaz giymişti, biz de parçalının altına kırmızı şort giymiştik iç saha maçımızda. Real Madrid her sezon Avrupa kupalarında dış saha forması olarak kullanılmak üzere bir alternatif forma çıkartıyor. Son senelerde bu kontenjanı marjinal renklerle değerlendiriyorlar, tarihlerinde iki kere giydikleri kırmızı ve bir kere giydikleri yeşili yeniden kullanmak gibi. Bu sezon da -bildiğim kadarıyla tarihlerinde ilk defa- turuncuyu kullanacaklar ancak parçalıyla çakıştığı için asıl dış saha formaları olan maviyi giyerler, tabii olması gereken gibi iç sahada beyaz şorttan vazgeçmezsek. Santiago Bernabeu’da ise bilindiği üzere Real Madrid düz beyaz kitinden vazgeçmez. Ancak beyaz formayı başka şort ve çorapla da kombinlemez. O yüzden geçen sezon çeyrek final ilk maçında olduğu gibi deplasmanda parçalıyı kırmızı şortla giyeriz.
Juve için söylenecek pek söz yok aslında. Parçalımızla onların klasik siyah-beyaz çubuklusu zaten çakışmıyor. Çubuklunun altına giydikleri kombinasyonu sezondan sezona değiştiriyorlar genelde, bu sezon bizim beyaz şort ve kırmızı çorabımızla çakışmayacak biçimde siyah şort ve beyaz çorap seçmişler. Dolayısıyla iki maçta da iki takım kombinasyonlarıyla beraber iç saha formalarını giyebilir.
Kopenhag’ın da forma kültürü neredeyse Real Madrid’le bireber. O yüzden o eşleşme için yaptığımız yorumlar aynen burası için de geçerli. Aynı Real Madrid gibi giyebildikleri her durumda beyaz forma giyiyorlar ancak beyaz şort ve çoraptan başka kombinasyon kullanmıyorlar. Normalde Avrupa maçları için ayrı bir forma seti hazırlarlardı ancak bu sezon bunu yapmamışlar. Dışarıda biz kırmızı şort giyeriz, Arena’da da beyaz şort giyeceğimiz için mavi-siyah parçalı dış saha formalarını giyerler. Bu forma 2009′daki Hamburg maçını anımsatıyor bana, sonu benzemesin.
Şampiyonlar Ligi’nde kullanacağımız font seti de belli oldu, Nurettin Kantarelli twitter’da paylaştı. Parçalı ve siyah formaya göre görseller var ama kırmızının yok, kırmızının geçen sezon olduğu ve olması gerektiği gibi Şampiyonlar Ligi’nde kullanılmayacağına bir işaret olarak algılanabilir. Formaların gölge kısmı, ligde kullanılan fontların arma kısmındaki altın renginden yapılmış, güzel bir detay. Arma kısmı ise forma renginde gözüküyor. Boş bırakılmış veya forma renginde baskı yapılmış.

You must be logged in to post a comment Login

Son Yorumlar