Galatasaray’dan Twitter Yasağına Protesto

Galatasaray, Twitter yasağına karşı yayınladığı mesajın ardından dün de ısınma eşofmanlarının arkasına, kulübün Twitter hesabını yazdırarak tepki koydu.

Kulübün twitter yasağına tepkisi devam ediyor. Resmi internet sitesinden bir mesaj yayınlayan Galatasaray Yönetimi, dün de Kayserispor maçına özel bir hazırlık yaptı. Futbolcuların maç öncesi sahaya ısınmak için çıktıklarında, eşofmanlarında kulübün resmi twitter hesabının adresinin yazıldığı görüldü. Twitter yasağının geldiği gün de özellikle yabancı futbolcular büyük şaşkınlık yaşamış ve kulüp yetkililerinden konuyla ilgili bilgi istemişti. Tepkinin çeşitli yollarla devam ettirilmesi bekleniyor.

Lig TV göstermedi

Bu arada Galatasaraylı futbolcular sahaya çıktığında, eşofmanların arkasında twitter hesabının yazdığı görüntü, Lig TV tarafından gösterilmedi. Yayıncı kuruluşa bu nedenle internette büyük tepki vardı.

Sarı-kırmızılı kulübün resmi internet sitesinde yer alan açıklamada, Türkiye genelinde Twitter’a erişimin engellenmesiyle ilgili gelişmelerin, 4 milyonun üzerinde Twitter kullanıcı ve takipçisi bulunan bir kulüp olarak üzüntüyle izlendiği belirtilerek, şu ifadelere yer verildi:

21.03.2014 17:04

Twitter Yasağı Üzerine

Türkiye genelinde Twitter’a erişimin engellenmesiyle ilgili gelişmeleri, dört milyonun üzerinde Twitter kullanıcı ve takipçisi bulunan bir kulüp olarak üzüntüyle izliyoruz.

Twitter, kulübümüzle taraftarlarımız ve kamuoyu arasında iletişim aracı olmasının yanı sıra; her branştan yerli ve yabancı sporcularımızın da gündelik yaşamlarında çok sık kullandığı bir sosyal medya platformudur.

Galatasaray olarak, Türkiye’de olduğu gibi dünyada da eleştirilere yol açan bu uygulamadan kısa sürede geri dönülmesini umuyor ve bekliyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Galatasaray Spor Kulübü

You must be logged in to post a comment Login

Son Yorumlar