Galatasaray’dan Görülmemiş Proje! ”Huzursaray”

Başkan Ünal Aysal, 12 milyon TL’ye Florya’da 3 katlı, 80 odalı ve süper konforlu yardıma muhtaç kongre üyeleri ile eski futbolcuların kalacağı huzurevi yaptırdı.

Cim-Bom, futbol tarihinde görülmemiş bir projeye imzasını attı Galatasaray’da Başkan Ünal Aysal’la başlayan değişim rüzgarı tüm hızıyla devam ediyor. Son 2 sezonda başta futbol takımı olmak üzere yaptığı transferlerle dikkat çeken Sarı-Kırmızılılar’ın Başkanı, Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyan yıllar önce ezeli rakipleri Fener’in açıkladığı ama gerçekleştiremediği çok önemli bir projenin sonuna geldi. Henüz açıklanmayan bu projenin adı Huzursaray.

5 YILDIZLI OTEL KONFORUNDA
Cim-Bom’da kongre üyeleri, eğitim vakfı ve dayanışma vakfının da katkılarıyla Aysal yönetimi tarafından Florya Metin Oktay Tesisleri’nin yakınında yapılan huzurevi açılış için gün sayıyor. Sarı-Kırmızılı camianın imece usülüyle yaptırdığı süper tesis tam 12 milyon TL’ye mal oldu. Ocak 2013′te hizmete girecek tesis 3 kattan oluşuyor. 80 odası bulunan huzurevi 5 yıldızlı otel konforunda. Tesisde yemek salonundan dinlenme odalarına kadar her şey var.

Florya’da tam bir köşk ihtişamıyla inşa edilen hazurevinde yardıma muhtaç kongre üyelerinin yanı sıra yine yardıma muhtaç eski futbolcular kalacak. Hiçbir lüksten ve masraftan kaçınılmadan yapılan tesis Galatasaray camiasında sevinçle karşılandı. 80 kişiye evsahipliği yapacak ve sıcakbir ortam sunacak olan huzursarayda yardıma muhtaç olanlara her türlü sağlık hizmeti de verilecek.

Kaynak: Star Gazete

Başkan Ünal Aysal’dan Açıklama

27.12.2012 12:58

Bugün Star Gazetesi’nde çıkan “Galatasaray’dan eski futbolcular için Huzursaray” başlıklı haberin tüm camiamızı ve şahsımı ilgilendiren büyük yanlışlar taşıdığını belirtmek isterim. Florya’da yapılan ve camiamıza gurur verecek bu yapı tamamiyle başta  Oğuz İmregün, rahmetli Kayıhan Uraz, rahmetli Anıl Büyükeroğlu, Vakıf Başkanı Hayrettin Tuğal olmak üzere çok sayıda  Galatasaraylının ortak çaba ve gayretleriyle gerçekleştirilmiştir. Gerçek böyle iken bu eserin şahsıma mal edilmesini, pek çok Galatasaraylının emeğine karşı yapılmış büyük bir haksızlık addederim. Tüm Galatasaray camiasının gerçeği bilmesi ve emeği geçen dostlarımızla gurur duymaları gerektiğini belirtir, kendilerini tebrik ederim.

Ünal Aysal
Başkan

Kaynak: galatasaray.org

You must be logged in to post a comment Login

Son Yorumlar