Futbol Takımımızdan Galatasaray Üniversitesi’ne Ziyaret

Geçtiğimiz hafta camiamızı derinden üzen Galatasaray Üniversitesi yangının ardından futbol takımımız Galatasaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ethem Tolga’yı ziyarette bulundu.

Galatasaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ethem Tolga’nın makamında gerçekleşen ziyarette, Teknik Direktörümüz Fatih Terim ile birlikte futbolcularımız Sabri Sarıoğlu, Hamit Altıntop, Yekta Kurtuluş, Gökhan Zan, Burak Yılmaz, Emre Çolak, Semih Kaya, Nordin Amrabat ve Selçuk İnan yer aldı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Galatasaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ethem Tolga, ‘Bizi çok mutlu ettiler, şeref verdiler’ diye konuştu.

Üniversite olarak şanssız hadise yaşadıklarını ancak üstesinden geleceklerini kaydeden Tolga, ‘Şu anda akademik takvim şaşmadan yürümekte. Tarihi binamızın hasar görmesi bizi ziyadesiyle üzdü. Başta Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız olmak üzere, devlet büyüklerimiz arayıp desteklerini ilettiler. Fatih Terim hocamız da bugün burada. Zor günlerimizde bize moral veriyorlar. Mesela pazar günü Beşiktaş maçındaki zafer sonrası, inanın yangının ardından 4 gün sonra ilk defa yüzüm güldü. Bunun üstesinde geleceğiz. Tarihi binayı onarıp, tekrar hizmete açacağız’ şeklinde görüş belirtti.

Teknik Direktörümüz Fatih Terim ise yangının kendilerini çok üzdüğünü aktararak, ‘Yangının olduğu gece Başkanımız Ünal Aysal ile denizden buraya gelmiştim. Çok üzücü bir olay. Galatasaray camiası ve üniversitesi bu yangından güçlenerek çıkacaktır. Hiçbir yangın Galatasaray’ı yakamaz. Bu ilim ve irfan yuvasının yanan ışığı devam edecektir’ dedi.

Galatasaray Futbol Takımı olarak, her zaman yanlarında olduklarını ifade etmek için ziyarette bulunduklarını vurgulayan Terim şunları söyledi.

“Galatasaray camiası içerisinde herkes bu konuda aynı noktada birleşmiştir. Galatasaray Kulübü, Galatasaray Üniversitesi ve Galatasaray camiası bu hadiseden güçlenerek çıkacaktır. Bazen böyle kazalar olabiliyor. Allah daha beterini göstermesin. Sayın rektörüme takımım adına ‘geçmiş olsun’ diyorum. Her zaman, her türlü konuda, her türlü şekilde yanlarında olduğumuzu bilmelerini istiyorum.’

Kaynak: galatasaray.org

You must be logged in to post a comment Login

Son Yorumlar